УкрНДІПроцивільсільбуд

Український державний науково-дослідний і проектний інститут цивільного сільського будівництва — УкрНДІПроцивільсільбуд — є головним інститутом у системі Держбуду України з впровадження нових технологій комп'ютерного проектування.

Історія інституту бере початок з травня 1945 р., коли з метою відбудови спалених і зруйнованих війною міст і сіл Київщини рішенням Київського облвиконкому було створено проектну організацію — Київоблпроект.

Основним завданням Облпроекту було забезпечення усією необхідною проектно-кошторисною документацією відбудову та нове будівництво житлових будинків та громадських споруд Київщини; виконання топографо-геодезичних вишукувань, розроблення типових проектів житлових та громадських будинків із застосуванням місцевих будівельних матеріалів. Невеликий за чисельністю колектив Облпроекту зробив значний внесок у відбудову, реконструкцію та нове будівництво міст і сіл Київської області, міст Києва, Умані, Черкас та ін. Майже уся повоєнна забудова Київщини здійснювалась за проектами інституту. У 60-х роках минулого століття почалось проектування і будівництво експериментально-показових сіл Київської області, а з 1971 р. — експериментально-показові села будувались уже в усіх областях України.

Працівники інституту — автори проектів експериментально-показових сіл Кодаки, Калита, Циблі, Кам'янка та Шляхова були удостоєні звання лауреатів премії Ради Міністрів СРСР. На початок 70-х років інститут практично вийшов далеко за межі Київської області, набув багатого досвіду у виконанні проектів районного планування адміністративних районів, планування та забудови сільських населених пунктів, громадських центрів, типовому та експериментальному проектуванні громадських та житлових будинків, а також мав значну науково-методичну базу. Завдяки цьому постановою ЦК Компартії України та Ради Міністрів від 5 січня 1971 р. № 10 на його основі був створений інститут «УкрНДІПроцивільсільбуд» — головна науково-дослідна і проектна організація в Україні у галузі цивільного будівництва.

На початку 1994 р. вперше в Україні і в цілому в СНД спеціалістами інституту було розроблено і широко впроваджено в проектну практику сучасні технології проектування, що базуються на застосуванні персональної комп'ютерної техніки за програмою «АТЛ-Проект». Активно використовується програмне забезпечення у складі автоматизованих робочих місць архітектора, конструктора, сантехніка, електрика, фахівців зі складання кошторисів, розроблення генпланів.

Якісно нові можливості надали проектувальникам потужні засоби візуалізації проектних рішень як окремих архітектурних об'єктів, так і цілих містобудівних комплексів.

65 років Державному підприємству "Укрндіпроцивільсільбуд"

Директор ДП «УкрНДІпроцивільсільбуд»
Заслужений архітектор України, кандидат архітектури, лауреат
Державної премії України,член-кореспондент УАА

   Олександр Павлович ЧИЖЕВСЬКИЙ

Найкращий привід для узагальнень і підведення підсумків – будь-яка кругла дата чи ювілей. В 2010 році виповнилось 65 років діяльності наукової і проектної організації – ДП «УкрНДІпроцивільсільбуд».

Детальніше: 65 років Державному підприємству "Укрндіпроцивільсільбуд"

Дочірні категорії

Карта проїзду