Demo Banner

Розроблення генеральних планів населених пунктів

Опубліковано в АБЖ "Особняк" № 1(48) 2008 р.

Генеральний план – це найбільш важливий і принциповий документ щодо розвитку населеного пункту та визначення меж і функціонального призначення земельних ділянок. Виключно після затвердження генплану можливе використання земель за новим функціональним призначенням. Якщо схема планування території – це концептуальний погляд на розвиток міста або села, то генплан отримує силу закону і виконання його регламентів є обов'язковим на період терміну його дії. Генплан враховує не тільки побажання інвесторів з точки зору економічного розвитку населеного пункту і окремих його частин, але в ньому розраховується площа районів житлової, промислової, комерційної, забудови, інженерна і соціальна інфраструктура, необхідна для функціонування, сталого та гармонійного розвитку поселення. Також враховуються сучасні соціальні та екологічні стандарти. До соціальних стандартів, для виконання яких резервуються відповідні території, відносяться будівлі культурного та побутового обслуговування, навчальні заклади (школи, дитячі садки), приміщення та будівлі медичного обслуговування, комунальні об'єкти, що гарантують необхідний санітарний режим у населеному пункті і відповідають сучасним стандартам екологічної безпеки.

Детальніше: Розроблення генеральних планів населених пунктів

Досвід «УкрНДІПпроцивільсільбуд» у вирішенні питань планування території на регіональному та місцевому рівнях

Опубліковано в АБЖ "Особняк" № 1(48) 2008 р.

Реалізуючі ці завдання, інститут в останні роки брав участь у розробленні низки законодавчих актів, а саме Містобудівного кодексу України, проекту Закону України «Про внесення змін до законодавства України з питань спрощення дозвільних процедур у будівництві», розробив державні будівельні норми ДБН Б.1.1-6:2007 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження схем планування території району», ДБН Б.1.1-7:2007 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження схем планування території сільради»; нову редакцію ДБН Б.1.1-4-2002 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування»; брав участь у розробленні проекту національного стандарту України «Настанова щодо складу, змісту, порядку розроблення, погодження та затвердження детального плану території», Генеральної схеми планування території України.

Детальніше: Досвід «УкрНДІПпроцивільсільбуд» у вирішенні питань планування території на регіональному та...

Розроблення детальних планів території

Опубліковано в АБЖ "Особняк" № 1(48) 2008 р.

Детальний план території житлової забудови с. Білогородка Києво-Святошинського району Київської області

Як наголошує проект містобудівного кодексу: «Детальні плани територій – є містобудівною документацією з планування частини території населеного пункту (житловий район, мікрорайон, група житлових кварталів), яка виконується на основі затвердженого генерального плану, окремої функціональної зони за межами населеного пункту або кількох таких зон».

Детальніше: Розроблення детальних планів території