Генеральний план с. Зазим´є Броварського району Київської області

Генеральний план с. Зазим´є Броварського району Київської області

Генеральний план села Зазим'є Броварського району Київської області. Село Зазим'є – одне з найбільш стародавніх сіл Київщини – воно виникло ще за часів Київської Русі вздовж заплави Десни, русло якої час від часу змінювалося. У другій половині ХХ ст. виникло друге важливе ядро села – дачне поселення на зламі русла Десни, що утворює своєрідний півострів.

Означеним генеральним планом намічено з'єднання двох частин села в єдину планувальну структуру.

В основному Зазим’є розвивається з урахуванням сучасних вимог малоповерхова садибна забудова навколо озер, каналів, ставків. У зв'язку із збільшенням населення розширено транспортну мережу, створено головні вулиці-артерії у напрямку Києва і Броварів, а також ті, що забезпечують подальший транзит у напрямку Пухівки і Рожнів, які розвиваються як приміська зона Києва з рекреаційними функціями.

Зарезервовано території для громадських центрів, у тому числі розважального характеру, що забезпечить подальший розвиток якості проживання для рекреаційної зони села, яка торкається дачного поселення. При цьому медичне обслуговування розраховано з урахуванням як постійного, так і тимчасового населення.

Найбільш важливим елементом інженерної інфраструктури є розроблена система заходів зі збереження територій від підтоплення під час можливої повені з боку Десни (у розрахунку так званого одновідсоткового підйому води). Для цього за допомогою спеціалізованого інституту Облводгоспу («Облводпроект») розроблено вздовж русла Десни захисну дамбу, яка буде продовжуватись на території сусіднього села Погреби. Виключно будівництво такої дамби дозволить наближатися до води. Іншим заходом для запобігання підтопленню буде, як передбачено генпланом, підсипка певних територій, яка може бути здійснена шляхом намивання, а також завезення ґрунту.

Елементом генплану буде також будівництво моста через Десну для пропуску на правий берег великої кільцевої дороги, яка обходить Зазим'є (за першою версією вона перетинала село, але таке рішення було відхилено громадою і проектувальниками генплану).

Авторський колектив: Ж. Х. Тамразова, С. М. Осипенко, О. М. Тищак, О. І. Ханенко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити